ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7014469
*
nr 701 4469
Spegel
Axel Kjersgaard, höjd: 105, djup: 44, Danmark
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 juni 2011
kl 19:34:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/6 23:49:48
1
100 kr
5/6 20:26:30
2
150 kr
5/6 20:57:43
3
300 kr
6/6 15:36:46
2
250 kr
6/6 15:37:14
2
400 kr
6/6 19:29:26
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel kjersgaard danmark dansk danska danskt europa norden skandinavien skandinavisk spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 701 4469
Spegel
Axel Kjersgaard, höjd: 105, djup: 44, Danmark
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 juni 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/6 23:49:48 | 1 | 100 kr |
5/6 20:26:30 | 2 | 150 kr |
5/6 20:57:43 | 3 | 300 kr |
6/6 15:36:46 | 2 | 250 kr |
6/6 15:37:14 | 2 | 400 kr |
6/6 19:29:26 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel kjersgaard danmark dansk danska danskt europa norden skandinavien skandinavisk spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23